Відомі чемпіони олімпіад давнину | Історичний документ

Навіть у стародавньому світі деякі відомі люди дивувалися, що переможцю Олімпіади вручався тільки вінок з оливкової гілки. Ці вінки робили і з лавра, селери або оливи. Але такий, здавалося б, скромний приз назавжди міг змінити долю чемпіона. Переможець мав право на зведення своєї статуї на Олімпі. Також статуї чемпіонів встановлювалися в їх рідних містах.

Громадяни оточували їх захопленням і пошаною все їх подальше життя. Місто-держава, за який виступав спортсмен, давав їм довічний дохід і привілеї. Чемпіони звільнялися від сплати податків. Деякі імена переможців стародавніх Олімпіад дійшли і до наших днів. Якщо б вони жили в сучасному світі, то їх зірковими плакатами були обклеєні стіни будинків, і вони б не сходили з екранів телевізорів. Але тоді таких засобів масової інформації не було.

Ось кілька імен таких чемпіонів

У легендах збереглося ім’я Мілон (Майло), який виступав за Кротон. Кар’єра цього знаменитого борця тривала протягом 24 років. Він був чемпіоном майже у всіх панхелленических агонах. Мілон вигравав гри перешийка 10 разів, ігри в Немее – 9, і був п’ятиразовим чемпіоном у піфійських іграх в Дельфии. В Олімпійських іграх він здобував перемогу в 6 поєдинках. Ще будучи дитиною, він став переможцем на Олімпіаді в 540 році серед хлопчиків.

Сім’я Діагор користувалася великою славою і повагою в Стародавній Греції. Один з його синів, Dorion, потрапив у полон під час Пелопоннеської війни, і за правилами за нього повинні були зажадати викуп або вбити. Але воїни-противники впізнали його, після чого він був відпущений без всяких умов. Прославилися на стародавніх Олімпійських іграх і онуки Діагор. Вони брали участь в Олімпіаді 404 року до нашої ери.

За правилами давньогрецькі жінки не могли брати участь в Олімпійських іграх, але іноді, все ж, їх не допускали до змагань. Однією з них була Эврилеона з Спарти. Вона стала переможницею в гонці колісниць в 368 році до нашої ери. В честь цього їй була встановлена бронзова статуя. Такий же чемпіонкою в гонках колісниць була спартанська царівна Киниска, перемагала у двох Олімпіадах. Вона стала першою жінкою, яка перемогла у змаганні колісниць, в які були запряжені чотири коні.