Ставлення Гітлера до чорношкірих спортсменам | Історичний документ

У 1936 році на території фашистської Німеччини проходили Олімпійські ігри. Серед спортсменів з США були і афроамериканці: всього 18 чорношкірих спортсменів. Ще до початку Олімпійських ігор проходили суперечки про допуск до змагань чорношкірих. Але під кінець Гітлер все-таки погодився пустити афроамериканців в Німеччину. Одним з допущених був Джессі Оуенс, зірка треку. Він приніс своїй країні 4 золоті медалі. Але до решти афроамериканским спортсменам було неприпустимо грубе ставлення з боку Берліна. Їх рекорди були забуті, і вони повернулися додому до расової сегрегації. Але ми спробуємо нагадати вам ці імена.

Афроамериканських спортсмени – призери Олімпіади в Берліні

Джон Вудрафф брав участь у бігу на 800 метрів і виборов золоту медаль. Нагадаємо, це було в нацистській Німеччині за часів Адольфа Гітлера. Вудрафф під час свого інтерв’ю говорив, що він особливо гордий своєю перемогою і тим, що він чорношкірий. Спортсмен був щасливий, що зруйнував теорію вищості «вищої раси». Він також пишався медалями інших чорношкірих спортсменів.

Ще один чорношкірий атлет завоював золоту медаль, стрибаючи у висоту. Це був Корнеліус Джонсон. А другим у цій дисципліні став афроамериканець Дейв Олбриттон. Чорношкірі бігуни теж принесли медалі своїй країні. Мак Робінсон отримав золоту медаль в бігу на 200 метрів. А Ральф Меткалф, який став в майбутньому членом палати представників США, завоював одразу дві медалі, це було золото на 100-метровій дистанції та срібну – в естафеті, відставши від Оуенса всього на 0,1 секунди. Переміг Джессі і в стрибках у довжину, стрибнувши на 8,6 метра.

У нього навіть було бажання відмовитися від проведення цих міжнародних змагань.

Але Геббельс умовив його, наполягаючи, що це буде сильним засобом нацистської пропаганди і звеличить країну над іншими. Німеччині було потрібно вийти з політичної ізоляції.

Перед іграми став культивуватися образ фізично ідеального арійця. Німеччина стала переможницею в Олімпіаді 1936 року, а американська команда посіла в загальному заліку медалей друге місце.

Але цього могло б не статися, якби в її складі не було чорношкірих спортсменів. Вони зіпсували олімпійський п’єдестал арійським атлетам, так вважали затяті нацисти.

Особливо постарався чорношкірий Джессі Оуенс, якому вдалося всього за тиждень зруйнувати міф про перевагу арійської раси став чотириразовим олімпійським чемпіоном.