Біографія Жака Вільнева – біографія Вільньова Ж. – фото, відео

Біографія Жака Вільнева

Дата народження: 9 квітня 1971 року
Місце народження: Сан-Жак-сюр-Рішельє (Канада)

Жак Вільньов — відомий американський гонщик, Вільнев Ж. – чемпіон світу Формули-1. Був учасником дуже великих автогоночных змагань з ряду «Формула». У деяких гонках «ПІ-ПиДжи Індікар» він також є переможцем.

На сьогоднішній момент Жак живе в Монте-Карло, хоча сам родом він з Канади. У зовсім ще юному п’ятнадцятирічному віці поступив в школу Джима Рассела в Мон-Трамблане, спеціально утворену для любителів швидкої їзди на автомобілі. Його мати Джоан і Дядько Жак дали згоду і допомогли зробити цей серйозний крок на кар’єрному шляху.

Школа славилася знаменитими випускниками, такими як Жиль Вільньов (тато Жака) і Жак Вільньов (його дядько і вчитель). Завдяки школі він зрозумів, що його кар’єра точно буде пов’язані з цим видом спорту і не з чим. Великі надії поклав на себе показав відмінні підсумки в його початкових заїздах, на гонках класу «Формула-1600»

Перехід Жака в автогоночную школу «Формула-2000» до Річарду Спенадра, стався в 1987.

Був учасником і на «Формула-3» в Японії (1992). П’ять 3-х місць, одне 2-е і три 1-х місця — це результати того сезону. Звернення до Крейгу Поллоку з проханням бути його персональним менеджером, стало впливає для його успішної кар’єри.

Дядько Жака, Жак Вільньов славився екстремальною їздою, що привертало до нього безліч вболівальників. Чудових результатів і 3-е почесне місце він зміг присвоїти «Північно-Американської Атлантичної Формулою».

Заїзди класу «Формула» почали просуватися на високий рівень технологій. Йти в ногу зі змінами Жаку, допомогло участь у чемпіонаті «Атлантична формула», де він був у складі збірної «Форсайт-Грін», учасники якої мали блискучу репутацію гонщиків і такого ж рівня машини.

Стати першокласним фахівцем своєї справи Жаку, допомогли інженер з гонок – Тоні Кикэйл і Барі Грін – власник команди.
Зрозуміти серйозну реальність своєї справи йому допоміг випадок стався в момент заїзду, коли Стефан Иохансон примусив Жака моментально з’їхати з траси, з-за чого його машина на шаленій швидкості увійшла в цементну стіну.

У 2-й гонці, що проходила в Феніксі він затвердив свій «Рейнард Форд» на 2-ій позиції.

У аварії, що сталася з Хіро Мацусито, Підлогою Трейсі і Жаком, на щастя, ніхто сильно не постраждав.

Титул «Новачка Року» він знову завоював в Індіанаполісі на чергових заїздах.

Свою високу майстерність і їзду на найвищій швидкості Жак, показав в чотирнадцятому заїзді, вразивши всіх знаходяться там, зокрема і фахівців.

Щоб виявитися лідером йому належало зробити дуже складний маневрений обгін спільників з команди «Піску» – Підлоги Трейсі і Ела Анзера.
1995 – другий сезон в гонках ряду «ПиПиДжи Індікар», виступав за групу Гарі Гріна « Грін Тім».

Команда, що вже в початковому заїзді по проспектах Майамі забрали більш ніж убежденную перемогу, оскільки всі члени групи були досвідченими гонщиками.

Шість поул-позицій на старті і 4-е перемоги зробили Жака лідером цієї серії.

Одним із самих молоденьких лідером серії «Пі-ПиДжи Індікар», Жак став перемігши в заїзді «Індіанаполіс 500».

При укладанні сезону «Індікар», Жак був запрошений Френк Вільямом, таємно випробувати його, за кермом боліда команди Ротманс-Вільямс-Рено (15.08.95).

Для Френка Вильямся підсумки тесту були більш ніж задовольняють, отримавши від нього те, чого хотів.
Від 15.08.95 р. було ділове заяву від Жака і його адміністратора Крейга, про підписання договору на пару років, з майбутнього сезону, з групою «Ротманс-Вільямс-Рено».

Для якісної підготовки до майбутнього сезону, він пройшов безліч тестів, а також самостійно відчував свій новенький автомобіль.

У вересні і жовтні він домігся лише 2-го місця, але вже в листопаді, обійшовши Хілла Ешторіла став першим. Для Жака 1995 є запам’ятовуючим, завдяки тому, що він став переможцем.

Сім з сімнадцяти заїздів переміг у другому сезоні, де його партнером був професійний німецький спортсмен Хайнц Харалъд Френтсен.

Всього лише 5-го місця зміг домогтися Жак, незважаючи на всі докладені зусилля команди «Уільма».

Завдяки наполегливій і цілеспрямованій натурі, Жак при тих умовах, що нова машина стала його підводити і була на більш низькому рівні в порівнянні з автомобілями інших учасників, зміг домогтися найвищих підсумків у певних, в цей час він був членом команди «БАР» (2000 р.)

На даний момент компаньйоном Жака є Рікардо Парасольки.

Досягнення Жака Вільнева:

• Перший раз в історії в «Північно-Американської Атлантичної Формулою» у заїзді брали участь сам Жак і його дядько.
• Посівши 8-е місце на стартовій решітці, в Австралії, показав свій найвищий професіоналізм. Став дюбютантом «Пі-ПиДжи Індікар», входив до групи «Форсайт Грін».
• 1997 — блискучий виграш в чемпіонаті.
• У ряді гонки «ПиПиДжи Індіанаполіс 500», є наймолодшим її лідером, заробивши 11 перемог і накрутивши 180 балів.

Дати з біографії Жака Вільнева:

• Результат після участі в 3-х заїздах Italian Alfa Touring, і на чемпіонаті «Формула-3» в Італії: 2-других місця та 2 третіх місця.
• Погодився прийняти пропозицію на участь в гонці, в Північну Америку, від фірми player’s Canada Limited.
• Дебютантом став гонки «Формула-1», де його партнером в команді «Вільяма», був Деймон Хілл, також посівши друге місце, заробив 78 балів (1996).

Цікаві факти Жака Вільнева:

• Найкращим і найбільш елітним навчальним закладом Північної Америки, вважалася школа Джима Рассела, в якій навчався Жак.
• Брав участь у заїзді на трасі, названої ім’ям його батька, яка принесла йому славу.
• Завершивши сезон в «Індікар» на 6-й позиції з одним 1-м місцем, Жан знову отримує статус «Новачка Року».